KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15888004
nr 1588 8004
Nils Olzon
(1891-1953), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 63x93 cm, yttermått inklusive ram: 78x108 cm
Nils Olzon, född 1891 i Stockholm, död 1953, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 december 2023
kl 18:30:04
18/12 11:27:33
18/12 16:49:50
Nils Olzon
Läs mer om Nils Olzon